tel. 58 551 20 86
tel./fax 58 555 03 15
tel. kom. 505 049 968, 691 601 380

 

Opis miejscowości

Jastrzębia Góra – kąpielisko w granicach gminy miejskiej Władysławowo, nazywane jest „perłą Ziemi Puckiej” i jest najdalej wysuniętym na północ miejscem w Polsce. Odznacza się malowniczą okolicą z głębokimi jarami i wąwozami. Z ciekawostek przyrodniczych nie sposób pominąć, znajdujący się we wschodniej części Jastrzębiej Góry, wąwóz Lisi Jar o długości 350 m i głębokości 50 m o stromych zboczach porośniętych 100 -letnim lasem bukowym, u wylotu którego znajduje się postument upamiętniający pobyt w tej okolicy króla Zygmunta III Wazy. Południowo-zachodnią granicę Jastrzębiej Góry stanowi struga Czarna Woda.

Jastrzębią Górę charakteryzuje unikalne 33 - metrowe malownicze wybrzeże klifowe, oddzielające Jastrzębią Górę od przepięknej plaży, która od strony zachodniej jest szeroka i piaszczysta i prowadzi na nią łagodne zejście, zaś wschodnią część charakteryzuje plaża kamienista, na która schodzi się z klifowego brzegu po drewnianych schodach.

Z Jastrzębiej Góry warto pojechać na Rozewie. Jest to wchodząca w morze, wysoka na 54 m klifowa krawędź Kępy Swarzewskiej. Można tam zobaczyć latarnię morską z 1821 roku. Warto też zobaczyć  kościół rzymskokatolicki pw. Św. Ignacego Loyoli, w którym odbywają się Letnie Koncerty Organowe oraz prawdziwą perełkę miejscowej architektury – urokliwą Kapliczkę księży Jezuitów.
Kolejną wielka atrakcją Jastrzębiej Góry jest organizowany  w dniu Sw. Jana tradycyjny chrzest morski.

Również walory klimatyczne zachęcają do przyjazdu do Jastrzębiej Góry. Jest to najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce, a silne niezapomniane przeżycia podczas spacerów w czasie sztormu oraz intensywny zapach jodu, sprawiają, że cały rok jest tu atrakcyjny.

Warto zobaczyć:     

  • „Gwiazdę Północy” - najbardziej wysunięty punkt na północ
  • Zamek w miejscowości Krokowa
  • Wieżę widokową „Kaszubskie Oko” w Gniewinie

Zobacz turnusy rehabilitacyjne w Jastrzębiej Górze:

Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6