Jastarnia

Jastarnia jest dużym, atrakcyjnym letniskiem nadmorskim na Półwyspie Helskim. Wybitne wartości przyrodnicze mierzei były powodem do uznania całego półwyspu za Nadmorski Park Krajobrazowy.
Ze względu na dawne budownictwo i układ urbanistyczno-architektoniczny Jastarnia uzyskała status zabytkowej miejscowości objętej ochroną konserwatora. Będąc w Jastarni warto zwiedzić piękny neogotycki kościół, wybudowany w okresie międzywojennym, z amboną w kształcie łodzi na spienionych falach i organami, które mogą konkurować z powszechnie znanymi organami oliwskimi. Godne uwagi są: port rybacki, latarnia morska na wydmach, Muzeum pod Strzechą, Kapliczka Świętej Rozalii, Skansen Fortyfikacji z czasów II wojny światowej oraz zabytkowa chata rybacka z 1881 r.

Sławę swą Jastarnia zawdzięcza szczególnym wartościom przyrodniczym Półwyspu Helskiego. Miejscowość otoczona jest lasem sosnowym, wyróżnia się łagodnym klimatem nadmorskim z dużym nasyceniem jodu w ciągu całego roku oraz czystą piaszczystą plażą. Duża ilość terenów zielonych z trasami rowerowymi. Specyficzny mikroklimat wzmacnia mechanizmy obronne organizmu, zwiększa sprawność psychomotoryczną, przyśpiesza gojenie się ran, obniża ciśnienie tętnicze krwi, ułatwia oczyszczanie dróg oddechowych, poprawia koncentrację i redukuje poziom stresu.

Warto zobaczyć

  • Chatę Rybacką
  • Kościół neogotycki
  • Muzeum „Pod Strzechą”
  • Skansen fortyfikacji
  • Zbiory rybackie w bosmanacie portu

Zobacz turnusy rehabilitacyjne w Jastarni

Już od 1.480 PLN

Już od 1.480 PLN

ORW POSEJDON w Jastarnii