Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra – kąpielisko w granicach gminy miejskiej Władysławowo, nazywane jest „perłą Ziemi Puckiej” i jest najdalej wysuniętym na północ miejscem w Polsce.
Odznacza się malowniczą okolicą z głębokimi jarami i wąwozami. Z ciekawostek przyrodniczych nie sposób pominąć, znajdujący się we wschodniej części Jastrzębiej Góry, wąwóz Lisi Jar o długości 350 m i głębokości 50 m o stromych zboczach porośniętych 100 -letnim lasem bukowym, u wylotu którego znajduje się postument upamiętniający pobyt w tej okolicy króla Zygmunta III Wazy. Południowo-zachodnią granicę Jastrzębiej Góry stanowi struga Czarna Woda.

Jastrzębią Górę charakteryzuje unikalne 33 - metrowe malownicze wybrzeże klifowe, oddzielające Jastrzębią Górę od przepięknej plaży, która od strony zachodniej jest szeroka i piaszczysta i prowadzi na nią łagodne zejście, zaś wschodnią część charakteryzuje plaża kamienista, na która schodzi się z klifowego brzegu po drewnianych schodach.

Z Jastrzębiej Góry warto pojechać na Rozewie. Jest to wchodząca w morze, wysoka na 54 m klifowa krawędź Kępy Swarzewskiej. Można tam zobaczyć latarnię morską z 1821 roku. Warto też zobaczyć kościół rzymskokatolicki pw. Św. Ignacego Loyoli, w którym odbywają się Letnie Koncerty Organowe oraz prawdziwą perełkę miejscowej architektury – urokliwą Kapliczkę księży Jezuitów.
Kolejną wielka atrakcją Jastrzębiej Góry jest organizowany w dniu Sw. Jana tradycyjny chrzest morski.

Również walory klimatyczne zachęcają do przyjazdu do Jastrzębiej Góry. Jest to najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce, a silne niezapomniane przeżycia podczas spacerów w czasie sztormu oraz intensywny zapach jodu, sprawiają, że cały rok jest tu atrakcyjny.

Warto zobaczyć

  • „Gwiazdę Północy” - najbardziej wysunięty punkt na północ
  • Zamek w miejscowości Krokowa
  • Wieżę widokową „Kaszubskie Oko” w Gniewinie

Zobacz turnusy rehabilitacyjne w Jastrzębiej Górze

Już od 930 PLN

Już od 930 PLN

OW MAXIM w Jastrzębiej Górze
Już od 1.300 PLN

Już od 1.300 PLN

OWR HUTNIK w Jastrzębiej Górze
Już od 1.099 PLN

Już od 1.099 PLN

OW FENIKS w Jastrzębiej Górze