Łeba

Łeba – to miasto w północnej Polsce w województwie pomorskim, należy do najpopularniejszych miejscowości na polskim wybrzeżu.
Wyróżnia się od innych miejscowości nadmorskich specyficznym klimatem i szerokimi piaszczystymi plażami z bezustannie usypywanymi wydmami. Łeba otoczona jest z trzech stron wodą, od północy Morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Pomiędzy jeziorem Łebskim a morzem, w obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, znajdują się wydmy ruchome, zjawisko niespotykanie rzadkie w Europie.

Renomę swą Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom klimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Okolice Łeby słyną z mikroklimatu o podwyższonej zawartości soli i jodu, działających leczniczo na organizm ludzki. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna. Można tu leczyć przede wszystkim schorzenia przewlekłe, nawracające, związane z obniżoną odpornością, wykorzystując bodźcowe działanie mikroklimatu.

Do głównych atrakcji turystycznych Łeby zaliczyć można największy w Polsce park dinozaurów – Łeba Park, stadninę koni, park linowy oraz wystawę motyli. Warto też zwiedzić latarnie morskie Stilo i Czołpino oraz ruiny kościoła z XIV w. Dla miłośników aktywnego wypoczynku proponujemy rejsy kutrami po morzu, wycieczki rowerowe wokół jeziora Sarbsko lub zabawę na polu paintballowym.
Zdjęcia Łeby

Warto zobaczyć

  • Wydmy ruchome i Słowiński Park Narodowy
  • Rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska
  • Latarnie morskie
  •  Ruiny kościoła z XIV w.
  • Western City – skansen kultury i rozrywki „Dzikiego Zachodu”.

Zobacz turnusy rehabilitacyjne w Łebie